(+995 32) 225 1991ნიკოლოზ კვაჭაძე მედიცინის მეცნიერებათა პროფესიონალია, რომელსაც გააჩნია 20 წელზე მეტი გამოცდილება კრიტიკული მედიცინის, ანესთეზიოლოგიისა და გადაუდებელი დახმარების მიმართულებით. მისი კარიერა მოიცავს როგორც აქტიურ კლინიკურ პრაქტიკას, ასევე მაღალი რანგის ადმინისტრაციულ პოზიციებს წამყვან სამედიცინო დაწესებულებებში.
ამჟამად იგი ს. ხეჩინაშვილის სახელობის საუნივერსიტეტო კლინიკის კლინიკური მენეჯერი და ანესთეზიოლოგია-რეანიმაციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელია. წარსულში ეკავა კლინიკური დირექტორის თანამდებობა თსსუ ნ. ყიფშიძის სახელობის ცენტრალურ კლინიკაში და ხელმძღვანელობდა გადაუდებელი დახმარების დეპარტამენტებს სხვადასხვა წამყვან ჰოსპიტალში.
ნიკოლოზ კვაჭაძე აქტიურადაა ჩართული აკადემიურ საქმიანობაში. არის Kenneth Walker-ის საერთაშორისო უნივერსიტეტის პროფესორი და ლექტორი თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში, New Vision უნივერსიტეტსა და საქართველო-ამერიკულ უნივერსიტეტში. წლების განმავლობაში ის ხელმძღვანელობს და ასწავლის რეზიდენტებს გადაუდებელი და კრიტიკული მედიცინის პროგრამებზე.
იგი ფლობს საერთაშორისო სერტიფიკატებს და გავლილი აქვს კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსები აშშ-სა და ევროპაში, მათ შორის ემორის უნივერსიტეტის (აშშ) ორგანიზებულ გადაუდებელი მედიცინის მინი-რეზიდენტურასა და ჰარვარდის სამედიცინო სკოლის ტრენერთა ტრენინგებს. ნიკოლოზ კვაჭაძე არის საერთაშორისო მრავალცენტრიანი კვლევების (CRASH-2, POSE, Eurobact II) მთავარი მკვლევარი საქართველოში და არაერთი სამეცნიერო პუბლიკაციის ავტორი ისეთ პრესტიჟულ ჟურნალებში, როგორიცაა The Lancet და European Journal of Anaesthesiology.
მისი მრავალმხრივი ექსპერტიზა და პედაგოგიური გამოცდილება მას სასწავლო პროგრამების წამყვან სპეციალისტად და მენტორად აქცევს.